دکتر پدرام طالبیان
جستجو

فلوشیپ جراحی لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی کیست؟

امروزه یکی از روش های پیشرفته ای که در جراحی های چاقی به کار برده می شود، روش لاپاراسکوپی می باشد. اغلب افراد تصور می کنند که این روش جراحی توسط پزشکان عمومی نیز قابل انجام است. در صورتی که تخصص پزشکان جراح عمومی با آن ها کاملا متفاوت است. در این مقاله می خواهیم بدانیم که فلوشیپ جراحی لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی کیست؟ و اصلا فلوشیپ به چه معناست؟

منظور از فلوشیپ لاپاراسکوپی و جراح چاقی چیست؟

در ابتدا برای انکه بدانیم فلوشیپ جراحی لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی کیست؟ در اصل باید از اینجا شروع کنیم که منظور از اصطلاح فلوشیپ چیست و به چه چیزی در علم پزشکی فلوشیپ گفته می شود. تنها در این صورت است که می توانیم با درک درستی در رابطه با سوال بالا دست پیدا کنیم. این اصطلاح از این جا شروع می شود که عموم پزشکان ابتدا باید بتوانند دوره های عمومی پزشکی را مطالعه و پشت سر بگذارند تا در نتیجه بتوانند به دریافت مدرک پزشکی عمومی نائل شوند. به این صورت برخی از ان ها که به دنبال این هستند که در دوره های بعدی یعنی تخصصی قدم بگذارند، باید بتوانند مدرک فلوشیپ را دریافت کنند تا صلاحیت جراحی های کم تهاجمی مانند لاپاراسکوپی به آن ها داده شود.

در حقیقت دوره های فلوشیپ جراحی لاپاراسکوپی از جمله دوره های فوق تخصصی و تخصصی در برخی از زمینه های پزشکی است که باید بتوانند دوره های ان را با موفقیت طی کنند. از انجایی که لاپاراسکوپی در بین رشته های مختلف از محبوبیت زیادی برخوردار است، در ان از تجهیزات پیشرفته و جدیدترین علوم استفاده می شود. این دوره به مدت دو سال خواهد بود و جراحان باید برای موفقیت در آن دوره های تئوری و عملی را به خوبی طی کنند. اکنون که متوجه این موضوع شدید که منظور از فلوشیپ لاپاراسکوپی چیست، می توانیم راجع به این صحبت کنیم که فلوشیپ جراحی لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی کیست؟

 

فلوشیپ جراحی لاپاراسکوپی پیشرفته
دکتر پدرام طالبیان

فلوشیپ جراحی لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی کیست؟

یکی از دلایل اصلی که باعث شده است تا پزشکان زیادی به این مدرک روی بیاوردند، این است که در آن از به روزترین تجهیزات استفاده می شود. همچنین این نوع عمل جراحی لاپاراسکوپی پیشرفته در جراحی چاقی، نیازی به باز کردن بدن ندارد و به راحتی می توان یک جراحی فوق العاده و بدون عارضه را پشت سر گذاشت. به این ترتیب جراحی که دارای مدرک فلوشیپ باشد، بدون انجام جراحی های باز، جراحی های چاقی را به روش بسته و به کمک دستگاه لاپاراسکوپی انجام می دهد.

البته لازم است بدانید این کار نیاز به تخصص ویژه و مهارت خاص پزشک جراح دارد و کار اسانی نیست. به این ترتیب در پاسخ به سوال اینکه فلوشیپ جراحی لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی کیست؟ باید به شما بگویم کسی است که بتواند جراحی را به روش لاپاراسکوپی با کمترین عوارضی در مهارت کامل به پایان برساند.

همچنین این پزشک کسی است که باید دارای مدارک لازم فلوشیپ باشد و دوره های اموزشی لازم را گذرانده باشد. به این صورت باید توانایی ها و مهارت های پزشک مربوطه در زمینه فلوشیپ لاپاراسکوپی مورد تایید قرار گرفته باشد و او با گذراندن دوره های فوق تخصصی در این دوره ها خبره شده باشد.

به این ترتیب این تخصص به نام فلوشیپ لاپاراسکوپی شهرت پیدا کرده است. توسط این پزشکان عمل های جراحی چاقی مختلفی به روش لاپاراسکوپی انجام می شود که بسیار سخت و دشوار هستند و تنها این پزشکان قادر به انجام ان ها می باشند. در رابطه با اینکه فلوشیپ جراحی لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی کیست؟ بهتر است بدانید کسی است که در صورت داشتن این مدرک، به روی مُهر مخصوص به خودش نیز نام او با عنوان پزشک فلوشیپ جراح لاپاراسکوپی
به ثبت رسیده است.

انجام جراحی های چاقی به وسیله پزشک جراح فلوشیپ فوق تخصص جراحی لاپاراسکوپی

یکی از مهم ترین عمل های جراحی که به وسیله پزشک فوق تخصص فلوشیپ لاپاراسکوپی انجام می شود، همانطور که در ابتدا ذکر شد، جراحی های چاقی می باشند. همانطور که می دانید اضافه وزن و چاقی یکی از دغدغه هایی است که سلامت روحی و جسمی افراد را به خطر می اندازد. به این ترتیب باید هر چه سریع تر مورد درمان قطعی قرار بگیرند.

البته لازم به ذکر است که برای چاقی در ابتدا روش های جراحی توصیه نمی شود و جراحی اخرین توصیه پزشک است. به این صورت پزشک روش های درمانی مانند رژیم غذایی، ورزش، دارو درمانی و … را برای افراد توصیه می کند. در نهایت فردی که به چاقی افراطی دچار است و راه درمانی برای او وجود ندارد و به وسیله روش های دیگر موفق به کاهش وزن نشده است، می تواند جراحی چاقی را انجام دهد.

انواع جراحی های چاقی نیز شامل بای پس معده، بای پس کلاسیک معده، مینی بای پس معده، اسلیو معده و … هستند که به وسیله جراحان فوق تخصص فلوشیپ لاپاراسکوپی انجام می شوند. از انجایی که جان بیمار در عمل های چاقی از اهمیت زیادی برخوردار است، بیمار نباید ملاک خود را هزینه عمل جراحی قرار دهد، و باید پزشک مورد نظر را در عالی ترین تخصص انتخاب کند تا بتواند عمل موفقیت امیزی داشته باشد. فلوشیپ جراحی لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی کیست؟ کسی است که مهارت و تبحر ویژه ای در انجام جراحی های چاقی
داشته باشد.

مهم ترین ویژگی های بهترین فلوشیپ جراح چاقی چه مواردی است؟

برای انکه بتوانید یک فلوشیپ جراحی چاقی خبره و با مهارت های ویژه پیدا کنید، باید ابتدا تحقیقات خود را در این زمینه کامل کنید و بدانید که این جراح باید دارای ویژگی های مهمی باشد. همچنین این جراح باید بتواند ایمن ترین جراحی را برای بیمار رقم بزند و ان را با کمترین عوارض به پایان برساند. همچنین طبق موارد ذکر شده، باید پزشک مورد نظر دارای مدرک فلوشیپ فوق تخصصی لاپاراسکوپی باشد. این ویژگی ها که مهارت این جراح را کامل تر می کنند، شامل موارد ذکر شده در زیر می باشند:

توانایی انجام انواع جراحی های چاقی

انواع جراحی های چاقی زیادی وجود دارند که در برخی از ان ها تنها هدف کاهش وزن اضافه و کم کردن میزان دریافت کالری می باشد. در اصل پزشک باید بتوانند در سیستم گوارشی فرد تغییر ایجاد کند. به این ترتیب باید بتواند تخصص کافی در این زمینه را داشته باشد. همچنین پزشک فوق تخصص جراح باید بتواند به وسیله این روش جراحی کم تهاجمی، بهترین جراحی های لاغری اسلیو معده، بای پس معده، مینی بای پس معده و … را انجام دهد و بتواند تکنیک های لازم را در ان ها به کار بگیرد.

دادن اطلاعات کافی به بیمار

یکی دیگر از مهم ترین ویژگی های بهترین فلوشیپ جراحی چاقی، این است که پزشک متخصص باید با بیمار صادق باشد و اطلاعات لازم را در رابطه با عمل با وی در میان بگذارد تا بیمار بتواند با اگاهی کامل انواع جراحی های چاقی را انجام دهد. از جمله مهم ترین اطلاعاتی که پزشک باید با بیمار در میان بگذارد، چگونگی کاهش وزن به وسیله این جراحی، چگونگی انجام عمل و میزان تغییر و تحولات در دستگاه گوارش فرد است. البته در اختیار گذاشتن اطلاعات راجع به دوران نقاهت و هزینه عمل نیز مهم هستند.

در اختیار داشتن امکانات و تجهیزات پیشرفته

از انجایی که تجهیزات و وسایل گوناگونی برای هر عمل جراحی چاقی مورد استفاده واقع می شوند، این پزشک باید از به روزترین و پیشرفته ترین تجهیزات استفاده کند. به این ترتیب پزشک جراح چاقی می تواند با به روزترین وسایل جراحی لاپاراسکوپی سلامت بیمار خود را تضمین کند.

بهره بردن از مهارت و تجربه کافی

ملاک اصلی یکی از بهترین پزشکان فوق تخصص دارای فلوشیپ جراحی لاپاراسکوپی پیشرفته در جراحی چاقی، مهارت و تجربه ان پزشک می باشد. به همین دلیل باید ابتدا راجع به مهارت های پزشک مورد نظر خود تحقیقات لازم را انجام دهید. برای این کار می توانید به صفحات مجازی وی مراجعه کنید و نظرات بیماران قبلی او را بررسی و مورد ارزیابی قرار دهید.

دسترسی آسان به پزشک مربوطه

بهترین فلوشیپ جراحی لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی کیست؟ کسی است که اطلاعاتی مانند شماره تلفن و ادرس در اختیار شما قرار دهد تا بتوانید به راحتی به او دسترسی داشته باشید. همچنین این جراح باید در فضاهای مجازی نیز پاسخ گوی نیاز بیماران باشد. این موضوع باعث می شود تا بیماران راحت تر به پزشک اعتماد کنند و نگرانی کمتری برای جراحی داشته باشند.

چگونه بفهمیم یک جراح چاقی فلوشیپ لاپاراسکوپی دارد؟

برای انکه متوجه این موضوع شویم که جراحی که به ان مراجعه کرده ایم دارای مدرک فلوشیپ لاپاراسکوپی می باشد، باید راجع به ان پزشک اطلاعات لازم را به دست اوریم. همچنین ساده ترین روشی که می توان به این موضوع پی برد، اینجاست که بهتر است به مهر پزشک و یا سر نسخه وی توجه کنید. به این صورت معمولا پزشکانی که با عنوان فلوشیپ جراحی لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی فعالیت می کنند، به روی مهر و سر نسخه ان ها این عنوان ثبت شده و نوشته شده است. به این ترتیب با خیال اسوده می توانید به وی اعتماد کنید.

سخن پایانی

برای انکه بدانید  بهتر است که قبل از جراحی چاقی اطلاعات خود را در این زمینه کامل کنید تا یک جراحی بدون نگرانی و با موفقیت و با کمترین عوارض را پشت سر بگذارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *