دکتر پدرام طالبیان
جستجو

رویای لاغری با بوتاکس معده

بوتاکس معده: روشی نوین و امن در کاهش وزن و یا تایید نشده و خطرناک

بوتاکس معده روشی است که ادعا می شود می تواند در لاغری نقش داشته باشد.بوتاکس  یک نوع سم موضعی است که از باکتری Clostridium botulinum به دست می‌آید و به عنوان یک دارو برای درمان در جهت اهداف زیبایی و برای کاهش چین و چروک صورت و جلوگیری از تشدید آن‌ها استفاده می‌شود. با این حال، مصرف بوتاکس برای لاغری یک روش عمدتاً غیرمعمول است و توسط اکثر متخصصان بهداشت و سلامت توصیه نمی‌شود.

روش های لاغری دائمی و پایدار می توانند انتخاب های بهتری برای کاهش وزن باشند.روش هایی مانند اسلیو معده و بای پس معده.

در روش لاغری با تزریق بوتاکس معده سم بوتاکس توسط متخصصان گوارش و از طریق دستگاه آندوسکوپ به مخاط معده تزریق می شود. این سم با تاثیر بر عضلات معده و فلج کردن آنها باعث کاهش سرعت تخلیه مواد غذایی از معده به روده می شود که همین امر باعث افزایش زمان احساس سیری و کاهش میل به غذا خوردن می شود.

این روش به افراد دارای BMI بیشتر از 30 توصیه نمی شود و کاهش وزن طی دوره ی درمان معمولا کمتر از 10 کیلو گرم خواهد بود. باید به این نکته توجه کرد که تزریق بوتاکس معده یک روش کاملا موقت است و باید هر چند ماه یکبار برای تزریق مجدد فرد تحت بیهوشی قرار بگیرد و مجددا سم بوتاکس به بافت معده بیمار تزریق شود.

نکته ی آخر 

همانطور که می دانید سم بوتاکس فلج کننده ی عضلات است و اگر حتی به میزان خیلی کم از این سم وارد گردش خون شود می تواند باعث کما یا مرگ شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *